W tym roku weekend majowy wypada naprawdę korzystnie, ponieważ wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, aby cieszyć się aż pięcioma dniami wolnego. Taki przedłużony weekend warto spędzić poza granicami naszego kraju, nie tylko dlatego, że miejsca, które będziemy zwiedzać nie będą tak zatłoczone, jak polskie atrakcje, ale także dlatego, że mając więcej czasu można w końcu pozwolić sobie na dłuższą wycieczkę.

Parki rozrywki w Niemczech

Jeśli wybierasz się na majówkę do Niemiec, przeznacz przynajmniej jeden dzień na odwiedzenie któregoś z niesamowitych niemieckich parków rozrywki.

Europa-Park uznawany jest często za najlepszy park rozrywki w Europie. Trudno się zresztą dziwić, ponieważ znajduje się on na powierzchni 95 ha i posiada ponad 100 atrakcji, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz budowli, które mają przynieść dreszczyk emocji, Europa-Park dysponuje także olbrzymią bazą hotelową, a nawet można zjeść w restauracji, która została nagrodzona gwiazdką Michelin.

Kolejnym wartym zobaczenie parkiem rozrywki w Niemczech jest Tropical Island. Dla miłośników mocnych wrażeń zbudowano m.in. najwyższą w Niemczech zjeżdżalnie wodną oraz najdłuższą w Niemczech rwącą rzekę. Dodatkowo przebywając w Parku Tropical Islands można zwiedzić największy na świecie kryty las tropikalny. W Parku jest jeszcze wiele innych atrakcji, które najlepiej zobaczyć na własne oczy, a po dniu pełnym wrażeń odpocząć w Strefie Saun. Olbrzymią zaletą jest bliskie sąsiedztwo Parku Tropical Islands z Berlinem. Jest on oddalony od stolicy Niemiec jedynie o 70 km.

Heide-Park (często błędnie nazywany Hyde-Parkiem w Niemczech) jest największym parkiem rozrywki w północnych Niemczech, warto więc odwiedzić go, a następnie zwiedzić pobliski Hamburg. W Heide-Parku znajduje się ponad 50 atrakcji, które dobrano i stworzono w taki sposób, aby zarówno dzieci, jak i dorośli mogli dobrze bawić się podczas wizyty.

Miasta w Niemczech, które trzeba zobaczyć

Miastem w Niemczech, które jest najbardziej oblegane przez turystów jest oczywiście Berlin. Jako stolica Niemiec, miasto to może poszczycić się wieloma ważnymi zabytkami (m.in. Brama Brandenburska, Reichstag, fragmenty muru berlińskiego), wspaniałymi muzeami i galeriami (m.in. Muzeum Pergamońskie, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Żydowskie) oraz innymi niezwykłymi atrakcjami (np. wieża telewizyjna, zoo czy AquaDom czyli największe na świecie akwarium cylindryczne). Dodatkową zaletą Berlina jest jego położenie niedaleko granicy polskiej.

Nie można jednak zapomnieć o innych miastach Niemiec. Warto wspomnieć m.in. o Heidelbergu, w którym podziwiać można ruiny zamku, piękny most, zabytkowe Stare Miasto, a także wybrać się na wycieczkę w pobliskie góry i napawać się pięknem natury. Ciekawym kierunkiem będzie też Bamberg – miasto, które zachwyci piwoszy. Wciąż funkcjonuje tam kilka browarów i słodownia – można więc delektować się tym złotym trunkiem, spędzając czas wśród zabytkowych średniowiecznych budynków.

Trudno wymienić wszystkie miejsca warte zobaczenia u naszych zachodnich sąsiadów. Na szczęście majówka w tym roku jest naprawdę długa i można przekonać się na własne oczy, jak piękny jest to kraj.