Miejsca warte uwagi w Holandii

Długi weekend majowy w tym roku wypada bardzo korzystnie, ponieważ 1 maja to środa, a 3 maja do piątek. Oznacza to, że wystarczy wziąć urlop na czwartek, żeby mieć aż pięć dni wolnego. To naprawdę dużo czasu, warto więc zadać sobie pytanie „gdzie na majówkę?” i nie chodzi tu o działkę znajomych pod miastem.

Dlaczego Holandia?

W ten majowy weekend zdecydowanie warto postawić na wycieczkę do Holandii, przede wszystkim dlatego, że jest to nieduży kraj, w ciągu pięciu dni można więc zwiedzić całkiem sporą jego część. To że Holandia jest krajem niewielkim nie oznacza jednak absolutnie, że jest krajem nieciekawym. Przepiękne miasta, sztuka niemal na każdym kroku, ciekawa kultura i oczywiście chodaki, wiatraki i tulipany – to tylko część tego, co ma do zaproponowana to niezwykłe państwo.

Pole tulipanów w Holandii

Co warto zobaczyć w Amsterdamie?

Stolica Holandii jest miastem obfitującym w tyle atrakcji, że właściwie całą majówkę można by spędzić jedynie w nim. Wycieczka do Amsterdamu może dostarczyć wielu wrażeń nie tylko kulturowych ale także wizualnych. Skupmy się jednak na najważniejszych zabytkach Amsterdamu. Przechadzając się po tym mieście koniecznie trzeba zwrócić uwagę na sposób, w jaki jest ono zbudowane – kanały, mosty, kamieniczki powykrzywiane od wilgoci, która poniszczyła drewniane konstrukcje i stare ceglane budynki. Wszystko to nadaje niesamowity klimat, w którym aż chce się zanurzyć bardziej. Warto jednak nie zatapiać się w całości jedynie w atmosferze tego miejsca, ale także wyruszyć na spotkanie ze sztuką. Rijksmuseum, Muzeum Van Gogha, Muzeum Domu Rembrandta – to miejsca, który każdy miłośnik malarstwa musi zwiedzić. Dodatkowo nie można także pominąć Muzeum Heinekena, Szlifierni Diamentów oraz słynnej dzielnicy czerwonych latarni.

Ścieżka tulipanów Holandia

Atrakcje w Rotterdamie

Rotterdam, jako drugie co do wielkości miasto Holandii, wychodzi z cienia Amsterdamu i przyciąga coraz więcej turystów. Zwiedzając Rotterdam, koniecznie trzeba zobaczyć Erasmusbrug – najcięższy i największy most zwodzony w Europie. Następnie warto skierować swoje kroki do hali targowej Markthal. Jest to niesamowicie przepiękny i futurystyczny budynek, ozdobiony grafikami olbrzymich kwiatów i owadów. W hali znajduje się ponad 100 stoisk, jest to więc także idealne miejsce, aby zakupić pamiątki. Polecamy także odwiedziny w muzeum morskim Maritime Museum, które dzięki użyciu nowoczesnych technologii będzie świetną zabawą dla całej rodziny. Wycieczkę po Rotterdamie warto zakończyć oglądając to przepiękne miasto z, wysokiej na 186 metrów, wieży Euromast.

Tulipany w Holandii

Wybierając się na majówkę do Holandii, koniecznie trzeba obejrzeć tulipany, z których słynie przecież ten kraj. A te piękne wiosenne kwiaty najlepiej prezentują się w ogrodach Keukenhof, które zajmują przestrzeń aż 32 ha i w których od marca do maja kwitnie aż 7 milionów tulipanów. Choć wydawać by się mogło, że zwiedzanie tej atrakcji jest możliwe wyłącznie gdy pogoda w Holandii jest dobra i słoneczna, to na szczęście w razie deszczu i wiatru zawsze można oglądać przepiękne tulipany w zadaszonych pawilonach.