belgia-na-majowke

Majówka w Belgii – czyli nie samą pracą człowiek żyje. Dlaczego więc częściej szukamy pracy w Belgii niż możliwości odpoczynku w tym pięknym kraju? Wybierz się na wycieczkę do Belgii i zobacz, jak wiele ten kraj ma do zaoferowania. Nie tylko w kontekście zawodowym, ale także kultury, sztuki czy rozrywki.

belgia

Weekend w Belgii dla każdego

Dni wolne w Belgii nie obejmują naszej polskiej majówki. Z jednej strony to dobrze, ponieważ wyjeżdżając w tym terminie do Belgii, można mieć pewność, że nie będzie się stało w olbrzymich kolejkach pełnych turystów. Z drugiej strony szkoda, że osoby pracujące w Belgii nie mają wolnego w tym samym czasie, kiedy ich znajomi w Polsce. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić przyjaciół, którzy podjęli pracę w Belgii, spędzić z nimi trochę czasu, a także zobaczyć ten urokliwy kraj.

Wycieczka do Brukseli

Jak to zwykle bywa, wybierając się na wycieczkę do innego kraju, zaczynamy zwiedzanie od jego stolicy. Są oczywiście ku temu przesłanki, ponieważ stolice zawsze obfitują w wiele pięknych zabytków i niezwykłych atrakcji. Nie inaczej jest z Brukselą. Będąc w tym mieście koniecznie trzeba zobaczyć m.in.: Rynek, który uznawany jest za jeden z najładniejszych w Europie, Katedrę św. Michała i św. Gunduli, która zachwyca witrażami, Dom Króla czy Atomium, czyli największy atom świata, o wysokości 103 metrów, na które można wejść i obejrzeć rozpościerający się wokół widok. Podczas spaceru po mieście, podczas którego warto zjeść prawdziwe belgijskie frytki lub gofry, koniecznie trzeba zobaczyć Manneken Pis, czyli fontannę przedstawiającą sikającego chłopca, która jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym symbolem Brukseli.

airport-arched-window-architecture-447426

Wyjazd do Brugii

Całe szczęście Belgia nie jest dużym krajem, więc w długi weekend majowy można zobaczyć więcej niż jedno miasto. A jeśli tak, to koniecznie trzeba zobaczyć Brugię – jedno z najbardziej romantycznych i urokliwych miast Europy. To co najwspanialsze w Brugii to oczywiście jego atmosfera, warto więc udać się na nieśpieszny spacer pomiędzy średniowiecznymi budynkami, zachwycić się wspaniałymi kanałami i mostami, a także usiąść i w spokoju wypić dobre belgijskie piwo. A jakie zabytki Brugii zasługują na konieczne zwiedzenie ich? Oczywiście wieża Belfort, która jest nie tylko piękna sama w sobie, ale z której także rozpościera się wspaniały widok. Kolejne „must-see” to Kościół Najświętszej Marii Panny, który słynie z rzeźby Madonny z dzieciątkiem, autorstwa samego Michała Anioła. Warto także zobaczyć Szpital św. Jana, Stadhuis (Ratusz) czy  Brugse Vrije (Sąd Sprawiedliwości).