Belgia to państwo tzw.Beneluksu, graniczące z Francją, Luksemburgiem, a także Niemcami i Holandią. Położona w Europie Zachodniej Belgia kojarzona jest głównie z Brukselą oraz znajdującymi się na jej terenie organizacjami (m.in. Parlamentem Europejskim). To niewielkie państwo to jednak nie tylko Bruksela, ale również wiele innych urokliwych miejscowości, które są dobrym pomysłem na weekendowy wypad!

Brugia- romantyczny weekend we dwoje we Flandrii Zachodniej

Flandria Zachodnia, a w szczególności Brugia to miejsce nazywane flamandzką Wenecją. Duża ilość kanałów zlokalizowanych w starej części miasta sprawia, że jest to miejsce idealne na romantyczny weekend czy też dłuższą podróż z miłością w tle.

Oprócz kanałów, w Brugii zwiedzić możemy zabytki sztuki sakralnej (m.in. Bazylikę Świętej Krwi, w której znajduje się fiolka z domniemaną krwią Jezusa Chrystusa). Ponadto flamandzka Brugia uraczy nas znanymi na całym świecie brabanckimi koronkami. Dla mężczyzn ciekawym doświadczeniem będzie degustacja piwa Brugse Zot, czyli jedynego piwa (z słowem Brugia w nazwie) warzonego na terenie Brugii. Amatorzy zakupów znajdą tutaj targi, które kuszą bogactwem smaków i zapachów.

Do Brugii dostać możemy się na różne sposoby. Jednym z najbardziej komfortowych wyborów jest podróż busem (np. bus do Belgii IntBus), który zawiezie nas szybko i bezpiecznie pod wskazany adres.

Bruksela- stolica nie taka straszna, jak ją malują

Instytucje rządowe Cię nie interesują? Nas też nie! Podczas weekendowego pobytu w Brukseli, najlepiej poznawać ją włócząc się bez celu wybranymi spontanicznie uliczkami. Bruksela to miasto z duszą, miasto w którym czas miejscami zatrzymał się w XIX/XX wieku. Uroku stolicy Unii Europejskiej nadaje również wysoka, strzelista zabudowa, która sprawia, że uliczki wydają się jeszcze bardziej przytulne.

W Brukseli możemy oczywiście nie tylko spacerować, ale również smacznie spędzać czas. W powstałym w XIX wieku pasażu handlowym Galerie Royales Saint-Hubert możemy zarówno dokonać niezbędnych zakupów (ach, te belgijskie czekoladki!), jak i poplotkować przy wykwintnym cieście. To właśnie tam znajduje się wiele znanych na całym świecie kawiarni i restauracji w stylu bistro. Będąc w Brukseli, warto również spróbować belgijskich przysmaków narodowych. Zaliczyć możemy do nich m.in. belgijskie frytki (według Belgów to najlepsze frytki na świecie!), wołowina duszona po flamandzku oraz przyrządzone na wiele sposobów ryby i owoce morza. Dla fanów słodkości również coś się znajdzie! Belgia, a w szczególności Bruksela, słynie z gofrów, które można kupić na przysłowiowym każdym rogu.

Do Brukseli również możemy wybrać się korzystając z oferty szybkich i komfortowych busów IntBus. Zaoszczędzony w podróży czas, wykorzystajmy na delektowanie się smakiem belgijskich czekoladek.

Nie Bruksela, Nie Brugia, a więc co?

Bruksela i Brugia nie oczarowały Cię swoim wyglądem? Belgia pełna jest pięknych miast i miasteczek, w których możesz zapoznać się belgijską kulturą narodową. Przycupnięte gdzieniegdzie restauracje, niewielkie bistro, a także rozsiane po całej Belgii kawiarnie- to właśnie tam możesz spotkać prawdziwych Belgów, którzy chętnie podzielą się z Tobą informacjami na temat swojej ojczyzny. Belgia to kraj, w którym nie sposób się nie zakochać. Przekonaj się o tym sam!